Prístrešky, terasy a prístavby z dreva


slovenska-kvalita-a-drevostav-stavba-chaty

Linky:


Ubytovanie vo vzorovej drevenici Amulet - Slovenský raj

ARBO-spiš

svadobna-vyzdoba-aranzovanie-vyzdobaspis

Prístrešky sú veľmi rozšíreným druhom stavieb z dreva. Je to určite aj pre to, že vďaka pomeru ich ceny a úžitkových vlastností predstavujú ekonomicky najvýhodnejšie riešenie množstva potrieb. Či ide o prestrešenie terás, vstupov do rodinných domov, štýlové pregoly alebo rôzne druhy samostatne stojacich prístreškov plniacich najrôznejšie účely.

Prestrešenie terasy prístreškom

Prestrešením terasy si rozšírite obytnú plochu a vytvoríte cenný pred slnkom a dažďom chránený priestor, kde môžete tráviť čas s Vašou rodinou a priateľmi. Tento typ prístrešku môže byť riešený veľmi striedmo a jednoducho, alebo je možné zvoliť aj náročnejšie konštrukčné a materiálové riešenie. Záleží len na Vašom vkuse a samozrejme aj rozpočte. Pri voľbe strešnej krytiny sa možno prispôsobiť krytine použitej na hlavnej budove, kvôli menšiemu sklonu strechy je však často nutné zvoliť inú krytinu. Dnes sa často používajú aj priesvitné krytiny typu Lexan. V prípade, že terasu ešte nemáte, môžeme Vám ju zhotoviť podľa Vašich predstáv. Podlaha terasy môže byť z akéhokoľvek druhu dreva - od bežného po exotické, ale aj z kameňa, zámkovej alebo terasovej dlažby.

Prestrešenie vstupu prístreškom

Toto prestrešenie najčastejšie plní praktickú úlohu - ochranu schodov, vstupných dverí a vstupu do rodinného domu či inej budovy ped dažďom a snehom a v zime i pred nebezpečnou námrazou.

Drevené pergoly

Pergola je samostatne stojaca alebo k budove pripojená vzdušná drevená stavba. V kombinácii s popínavými rastlinami slúži najmä na tienenie, ale môže byť aj delacim alebo estetickým prvkom pri dome a v záhrade.

Praktické drevené prístrešky

Pri rodinných domoch, chatách, penziónoch a iných budovách je možné vidieť veľké množstvo prístreškov, ktoré plnia najrôznejšie praktické účely, ako je uskladnenie dreva, materiálu a pod.

Drevené prístrešky dodávame len vrátane montáže a len v regióne východného Slovenska.
Ak Vás naša ponuka drevených prístreškov zaujala, alebo máte nejaké otázky, tak nás neváhajte kontaktovať.