Drevené chaty a rekreačné drevostavby

Chaty a rekreačné drevostavby staviame s osvedčenou zrubovou alebo stĺpikovou konštrukciou.

Zrubové chaty

Naše chaty zrubovej konštrukcie sú vyrábané na najmodernejšej počítačom riadenej výrobnej linke, vďaka čomu Vám môžeme zaručiť tú najvyššiu kvalitu a presnosť výroby.

Tepelná izolácia

Pri stavbe zrubových chát najčastejšie používame izolačný systém s izoláciou z minerálnej vlny. Ďalšou možnosťou je stavba "čistého zrubu", pri ktorej je obvodová stena chaty zhotovená z masívneho dreva hrúbky cca 200 mm a to vo forme obojstranne pohľadového dreveného lepeného profilu. Vďaka použitiu tohto materiálu sú eliminované veľké praskliny, ktoré výrazne znižujú tepelnoizolačné vlastnosti a ktoré sú typické pre stavby zrubov z mokrého alebo nekvalitného dreva.

Montované chaty so stĺpikovou konštrukciou

Lacnejšou alternatívou oproti zrubovým chatám sú chaty stĺpikovej konštrukcie. U tohto typu chát je drevená rámová konštrukcia vyplnená izoláciou z minerálnej vlny. Pre dosiahnutie najlepších vlastností a životnosti našich stavieb používame na ich výstavbu výlučne suché a kvalitné drevo. Steny sú opláštené drevenými obkladmi z kvalitného zrubového alebo tatranského profilu, v interiéri môže byť v prípade voľby zákazníka použitý sadrokartón.

Rýchlosť výstavby chaty

Drevo je skvelý a prírode najbližší stavebný materiál, ktorého nízka objemová hmotnosť výrazne uľahčuje montáž drevených konštrukcií. Dlhoročné skúsenosti a profesionálny prístup našich pracovníkov umožňujú rýchlu realizáciu našich stavieb - hrubú stavbu sme schopní zrealizovať za niekoľko týždňov v závislosti od jej veľkosti a rozsahu dodávky.

Vzorová stavba

Príďte sa na vlastné oči presvedčiť o kvalite nami realizovaných stavieb - dohodnite si prehliadku našich vzorových domov - dreveníc AMULET a Amuletik, ktoré sa nachádzajú neďaleko Spišskej Novej Vsi. Fotografie týchto stavieb realizovaných "na kľúč" si môžete pozrieť tu.

Katalógové projekty stavby

Na tejto stránke si môžete stiahnuť katalógy, ktoré obsahujú množstvo projektov chát. Všetky projekty uvedené v katalógoch sú vzorové a je možné ich upraviť podľa Vašich požiadaviek.

Individuálne projekty stavby

Ak máte vlastnú predstavu, postavíme Vám chatu podľa Vášho projektu!

Stavby chát realizujeme na celom území Slovenska, väčšinou v rozsahu uzavretej zateplenej a zastrešenej hrubej stavby.

Orientačné ceny jednopodlažných a dvojpodlažných zrubových chát nájdete hore na tejto stránke. Na jednotlivé stavby vypracovávame individuálne cenové ponuky. Ponuku ochotne vypracujeme aj pre Vás, neváhajte nás preto kontaktovať!

hore